Skiareál Klínovec už je „jako jeden muž“


Mnozí si jistě ještě pamatují, že lyžovat na všech sjezdovkách Skiareálu Klínovec nebylo zase tak snadné, teda spíš nebylo to možné vůbec. I když by se zdálo, že na jednom kopci přece musí být všechno spojené, na Klínovci to nebyla tak docela pravda. Lanovky a vleky areálu Klínovec a areál TJ Klínovec sice byly v těsné blízkosti, ale na jednu permanentku jste si tam prostě nezalyžovali. Za vším pravděpodobně byla neochota bývalých vedení dohodnout se.

Vše se začalo měnit k lepšímu od doby, kdy se začalo ve Skiareálu Klínovec mohutně investovat. Spojil se odbavovací systém a na jednu permanentku jste si zalyžovali všude. Klínovec měl ovšem vyhráno jen napůl. Stále oba areály dělil plot a přejet mezi nimi bylo možné jen na jednom místě, a to na vrcholu u výstupu vleků Přemostěná a Turistická. Toto řešení bylo nepraktické a hlavně nebezpečné. Lyžaři, kteří chtěli na druhou stranu museli projíždět kličkujíc mezi těmi, kdož vystupovali z vleku.

Největší změna se odehrála minulou zimu, možná i díky špatným sněhovým podmínkám, se nerozjeli vleky tělovýchovy a tak mohl zmizet plot a pod lany vleků se projíždělo ze Slalomáku a Turistické zpět na Přemostěnou. Už před touto sezonou, ale TJ Klínovec avizovala, že se připojují ke Skiareálu klínovec, což pravděpodobně iniciovalo změny příští sezony.

Dobrý den všem, v letošním roce jsme provedli sloučení areálu s areálem SKI Areál Klínovec s.r.o. a tudíž již platí ceník celoareálový, který najdete na www.klinovec.cz. Věříme, že propojením těchto areálů dojde ke zkvalitnění lyžařských zážitků. Za Klínovec a.s. představenstvo společnosti \\tjklinovec.cz

 Již zmíněné změny se odehrály letos v létě. Proběhlo posunutí nástupní stanice jednoho z vleků a ukončení provozu druhého. Tímto zásahem vznikl dostatek místa pro navázání sjezdovek na Přemostěnou. Jak to probíhalo můžete vidět na fotografiích níže.

Nakonec bych řekl možná jen toto: „Všechno jde, když se chce“. Pro Klínovec je to určitě, spolu se všemi ostatními stavbami, obrovský pokrok a nejsem určitě sám, kdo je rád, že se už i u nás nacházejí areály slušných parametrů.

Autor: LK